Motocykliści uwielbiają zmieniać maszyny – nowy sezon na innej maszynie to coś, czego nie da się zaprezentować słowami. Niestety, wymiana motoru nie zawsze jest taka łatwa – problemem jest naturalnie znalezienie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motocykl. Jeśli chcemy prędko sprzedać motocykl czy też inny pojazd jednośladowy z silnikiem – należałoby uczynić takie miejsca, jak skup motocykli.

To wyjątkowa jednostka gospodarcza, która specjalizuje się w kupowaniu motorów oraz skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – ekspresowo i bezpiecznie. Jeżeli wobec tego potrzebujemy pieniędzy bądź po prostu chcemy wymienić motor, lecz nie mamy odrobiny czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno pomoże rozwiązać problem oraz zaproponuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda procedura sprzedaży skutera w skupie?

W przypadku prywatnej sprzedaży musimy maszynę dogłębnie opisać i wystawić ogłoszenie – najporządniej w internecie. Sprawdza się również gazeta czy poczta pantoflowa. Kłopot polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży powinniśmy liczyć się z tym, że cały proces potrwa – w pewnych momentach nawet kilka miesięcy (czym droższy lub znacznie bardziej egzotyczny motor bądź skuter, tym dłużej wypatruje innowacyjnego właściciela). W przypadku, gdy potrzebujemy pieniędzy oraz miejsca w garażu – skup skuterów będzie nieoceniony. Proces wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motorów/skuterów (najlepiej telefonicznie bądź za pomocą internetu) i przedstawiamy maszynę, jaką pragniemy sprzedać

2. Specjalista ze skupu przybywa na umówione miejsce oraz ogląda skuter

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn prezentuje ofertę, jaką sprzedający może zaakceptować lub też odrzucić. Wycena na ogół jest gratisowa, również nie ma obaw, że w razie odmowy, sprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek wydatki.

4. W przypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera skuter.

 

To wszystko – łatwe, proste oraz przyjemne. Skup załatwia wszystkie sprawy formalne a my jako sprzedający możemy upajać się sporym zastrzykiem gotówki i możliwością zakupu nowej machiny bądź wydania pieniędzy na inny wytęskniony cel.