Nie popełniajmy błędów przy pozycjonowaniu

błędy w SEOPozycjonowanie strony internetowej to bardzo ważna sprawa, dlatego trzeba unikać błędów przy podejmowaniu tych działań, które mogłyby okazać się niezwykle kosztowne. Jeśli nie chcemy popełniać żadnych błędów lepiej, byśmy nic nie robili. Tak się jednak nie da i dlatego zachęcamy do tego, by poznać nasze porady co do błędów często popełnianych przy pozycjonowaniu.

1. Wybieranie najbardziej obleganych słów kluczowych to duży błąd. Trzeba unikać podejmowania takich decyzji, gdyż będą one dla nas niezwykle kosztowne. Do pozycjonowania trudnych słów kluczowych trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Lepiej zacząć od prostych słów i następnie na tym uczyć się dobrze realizowanego pozycjonowania.

2. W trakcie pozycjonowania nigdy nie kopiujmy treści. Treści, które są plagiatem są źle traktowane przez google i możemy narazić się na kary ze strony wyszukiwarki, dlatego musimy być szczególnie uważni.

3. Gdy szukamy dla siebie domeny powinniśmy w głównej mierze wybierać krótkie adresy. Takie bowiem prezentują się najlepiej. Jednocześnie są łatwo zapoznawalne przez użytkowników. Nie można jednak podejmować żadnych działań na siłę, gdyż będą one niekorzystne. Słowo kluczowe umieszczamy w domenie tylko w momencie, gdy tam pasuje, nie decydujmy się na ich masowe upychanie w domenie.

4. Gdy chcemy pozycjonować musimy być cierpliwi i podejmować jedynie działania, które będą odpowiednio sprawdzone i naturalne. Google bardzo szybko wykrywa wszystkie cwane działania, a co za tym idzie możemy zostać ukarani, gdy będziemy pozycjonować się sztucznie.

5. Przed pozycjonowaniem musimy optymalizować stronę. Wszelkie działania pozycjonerskie bez optymalizacji pójdą na marne, gdyż taką strona nie będzie się pozycjonować. Między innymi dlatego trzeba być szczególnie uważnym i unikać tego rodzaju działań pozycjonerskich.

optymalizacja strony6. W domenie mamy adres z www oraz bez www. Możemy używać obu adresów, jednak Google może nas potraktować jako plagiat. W takim momencie możemy narazić się na kary i dlatego trzeba przygotować przekierowanie i korzystać z jednego adresu.

7. Wyszukiwarka będzie badać treść naszej strony i to co znajduje się na górze. W jej przypadku niestety kod dolny strony, na którym często się skupiamy nie ma większej wartości. Między innymi dlatego nie warto się na nim skupiać.