Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, ale również w celach krajoznawczych. Dzisiaj coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten czarujący region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są również Wycieczki dla Firm Rzeszów. Niewątpliwie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie oraz ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już praktycznie powszedniość każdego przewodnika turystycznego po wschodniej witrynie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, wyborną kuchnią i nadzwyczaj, jednakowoż to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków chętnie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w następstwie tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezwykle długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niezmiernie analogiczne, wystarczy ich tylko adekwatnie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, świetna kuchni i wiele inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa z Rzeszowa